خوب دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی

خوب: دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند / علی مطهری

علی مطهری با بیان این که معاویه اسلام را از محتوا تهی کرده بود، اظهار کرد: از این رو امام علی (ع) بعد از به حکومت رسیدن، به جای کشورگشایی و توسعه حکومت اسلامی د

خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند / علی مطهری

علی مطهری:خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند

عبارات مهم : اسلام

علی مطهری با بیان این که معاویه اسلام را از محتوا تهی کرده بود، اظهار کرد: از این رو امام علی (ع) بعد از به حکومت رسیدن، به جای کشورگشایی و توسعه حکومت اسلامی در خارج مرزها، شعار اصلاح داخل داد و اصلاحات بسیاری انجام داد. چون اگر محتوای اسلام از بین برود هر مقدار فتوحات هم که حاصل شود، بی فایده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، نایب مدیر مجلس در صحبت خود در شب تاسوعای حسینی با عنوان

«امام حسین (ع) و اصلاح امت» در انجمن اندیشه و قلم با بیان اینکه شهید مطهری اعتقاد بود هر گاه جامعه اسلامی از مسیر خود خارج شده، بعد از آن بوده که یک اقلیت منافق اکثریت مومن را فریب داده اند، گفت: مانند اتفاق سقیفه که بعد از دو ماه و نیم از دستور پیغمبر اسلام (ص) راجع به جانشینی علی (ع) اتفاق افتاد. در جنگ صفین هم همین اتفاق رخ داد. در اتفاق کربلا همین طور و این قاعده ای کلی است و در تاریخ معاصر هم مصادیق آن رخ داده است.

خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند / علی مطهری

مانند انقلاب مشروطه و ما باید مراقب باشیم که این اتفاق تکرار نشود. بنابراین جامعه اسلامی هر لحظه از درون خود ترساندن می شود. امروز هم همین طور است و اگر می بینید مشکلاتی در دنیای اسلام وجود دارد مربوط به درون جامعه اسلامی و اختلافاتی است که داریم.

وی ادامه داد: در جریان های فکری و انقلاب ها هر لحظه خطر نفاق وجود دارد. دشمن هنگامی که از مواجهه رو در رو ناتوان است به آن ملحق می شود و احیانا شعارهای تندتر از انقلابی ها و موسسان اولیه می دهد، پوسته را حفظ می کند، ولی مغز را خالی، ظاهر را حفظ کرده و باطن را عوض کردن می دهد؛ به طوری که اکثریت مردم گمان نمی کنند محتوا از دست رفته است.

علی مطهری با بیان این که معاویه اسلام را از محتوا تهی کرده بود، اظهار کرد: از این رو امام علی (ع) بعد از به حکومت رسیدن، به جای کشورگشایی و توسعه حکومت اسلامی د

مطهری اضافه کرد: علی (ع) فرمود بزرگ ترین فتنه بعد از من فتنه بنی امیه است که فتنه ای کور و تاریک است که افراد روشن بین و روشنفکر را در برمی گیرد. وضع شما در برابر آنها اوضاع برده و ارباب خواهد بود. لذا هنگامی که ایشان به خلافت رسید شعار اصلاح داخل داده و اصلاحات بسیاری انجام دادند، در حالی که خلفای پیشین زیاد به دنبال فتوحات بودند و ایران، مصر، روم، فلسطین و بخشی از آفریقا و اروپا را تصرف کردند.

فرزند شهید مطهری با بیان اینکه در نهج البلاغه، علی (ع) از فتوحات خلفای قبل بدون تلاش جهت آشنا کردن اقوام تازه مسلمان با فکر اسلامی انتقاد می کند، گفت: ایشان می فرماید در وقت پیامبر اسلام (ص)، ایشان همزمان با فتوحات و گسترش حوزه اسلام فرهنگ اسلامی مردم را اوج می برد ولی بعد از ایشان تبدیل به کشورگشایی شد. مجاهدان اسلام در صدر اسلام بصیرت های خود را بر شمشیرهای خود حمل می کردند. آنها می درخواست کردند موانع دعوت را بردارند و مردم را آزاد کنند، دولت های ظالم را بردارند تا مردم با آزادی به سوی اسلام بیایند. ولی بعد از آن مجاهدان مانند صدر اسلام نبودند و به طمع اسیر کردن زنان و غنیمت به جنگ می رفتند.

وی ادامه داد: این یک نقطه عطف در تاریخ اسلام بود که حضرت علی به آن توجه کرد. یعنی اصلاح داخل. این نقطه عطف به وسیله امام حسین(ع) ادامه یافت و امام حسین هم همان راه را پیمود. ولی چه ضرورتی وجود داشت که امام حسین (ع) قیام کرد؟ چه شرایطی وجود داشت که پیش از آن قیام نکرد در حالی که ۱۰ سال در وقت معاویه امامت امت را بر عهده داشت یا امام حسن هم قیامی که یارانش در آن به شهادت برسد، نکرد و صلح کرد.

خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند / علی مطهری

معاویه اسلام را از محتوا تهی کرده بود

علی مطهری با تاکید بر اینکه اگر تاریخ اسلام را به درستی بررسی کنیم به ریشه های قیام امام حسین (ع) می رسیم، گفت: معاویه ۲۰ سال در شام حاکم بود، بعد از آن ۲۰ سال خلیفه مسلمانان بود. یعنی ۴۰ سال بر دنیای اسلام حکومت کرد و اسلام را از درون خالی و پوچ کرده بود. او از پیامبر کینه داشت و هنگامی که که اسلام به پشت درهای مکه رسید، او و پدرش ابوسفیان اسلام ظاهری آوردند ولی این خاندان منتظر وقت بودند تا ضربه خود را وارد کنند. معاویه تبعیض های وقت عثمان را زیاد کردن داد. ثروت ها و مناصب را به اقوام و خویشان سپرده و اسلامی طبقاتی به وجود آورد که عرب ها بر غیر عرب ها ترجیح دارند، قریش بر غیر قریش برتری دارد و از این قبیل. او اقداماتی را جهت اسلام زدایی و جهت اینکه هسته و مغز اسلام را عوض کردن دهد انجام داد تا تنها پوسته ای از اسلام باقی بماند.

علی مطهری با بیان این که معاویه اسلام را از محتوا تهی کرده بود، اظهار کرد: از این رو امام علی (ع) بعد از به حکومت رسیدن، به جای کشورگشایی و توسعه حکومت اسلامی د

وی ادامه داد: هنگامی که عثمان خلیفه شد ابوسفیان جلسه ای تشکیل داد و همه بنی امیه را جمع کرد در حالی که پیرمردی بود و بینایی خود را از دست داده بود. گفت آیا غریبه ای در بین ما هست؟ گفتند خیر. در حالی که بودند و بعد خبر را بردند. او گفت این حکومت که به دست شما افتاد آن را مانند توپ به یکدیگر پاس دهید تا از دست شما خارج نشود. باور نکنید که بهشت و جهنمی هست.

نایب مدیر مجلس با بیان اینکه امام حسین قیام می کند تا بگوید اسلام آن چیزی نیست که خلفا نشان می دهند، گفت: لذا از مکه به سمت کوفه حرکت می کند تا بگوید این حجی که به تصرف بنی امیه در آمده هست، حج واقعی نیست و حفظ اساس اسلام ارجح هست. او از سر خشم قیام نکرده بود، از کوره در نرفته بود بلکه محاسبه کرده بود که به چه علت قیام می کند و چگونه خبر آن هر چه زیاد به دنیا برسد. علاوه بر فسق و فجور بسیاری که یزید انجام می داد حکومت هم موروثی شده است بود. تا پیش از این حکومت موروثی نبود.

خطرناک تر از داعش، خشکه مقدس ها هستند / علی مطهری

وی با طرح این پرسش که «باید چه اقداماتی انجام دهیم که چنین حوادثی تکرار نشود؟» ادامه داد: در بین خودمان هم گاه مسائلی می بینیم مانند گروه فرقان که از روی اعتقاد و عقیده کار می کردند. بله؛ بخشی از داعش افراد نامتعادلی هستند که از کشورهای متفاوت خاورمیانه، آفریقا و اروپا گرد هم آمده اند. ممکن است اعتقاد چندانی هم نداشته باشند و زیاد جنبه معنوی و روانی دارد. ولی بعضی از آنها از سر اعتقاد این جنایت ها را مرتکب می شوند و همزمان شعار الله اکبر سر می دهند. مانند لشکر عمر سعد که به قصد نزدیک شدن به خدا و قربه الی الله جهت ریختن خون امام حسین آمده بودند.

مطهری بر جلوگیری از استفاده مذهب علیه مذهب تاکید کرد و گفت: این مهم است که از نیروی مذهب علیه مذهب استفاده نشود. کسی که کمربند انفجاری به خود می بندد و خود را منفجر می کند این کار را با نیروی ایمان انجام می دهد؛ آیا این اتفاقات رخ می دهد؟ من واقعا مایل هستم عده ای از سران داعش در کشور عزیزمان ایران یا کشورهای دیگر مورد بررسی و مصاحبه قرار بگیرند و انگیزه هایشان تحلیل شود.

وی ادامه داد: شهید مطهری می گوید افرادی که به دین گرایش پیدا می کنند ولی بعدا از دین خارج می شوند افراد بسیار خشنی می شوند، چون هنگامی که به دین گرایش پیدا کرده است عواطف انسانی او تحت تاثیر دین هست، ولی هنگامی که از دین خارج می شود، حتی از عاطفه انسانی هم رها می شود. این است که افرادی که زمانی متدین بوده ولی از دین خارج شده است اند از بی دین های اولیه خشن تر و خطرناک تر می شوند.

وی در آخر گفت: شاید بخشی از داعش از همین ظاهر افراد باشند. ولی خطرناک تر از این افراد خشکه مقدس هایی هستند که عواطف انسانی آنها تحت الشعاع دین قرار گرفته هست، ولی چون نیروی دین به صورت انحرافی کار می کند، این افراد خشن تر و خطرناک تر هستند. داعش واقعا مصداق این سخن شهید مطهری هست. البته ایشان می گوید شرقی در جنایت هیچ گاه به پای غربی نمی رسد. جنایت های غربی ها در جنگهای صلیبی و در دوره حکومت کلیسای کاتولیک در قرون وسطی روی داعش را سفید می کند.

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | معاویه | جامعه اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs