خوب دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی

خوب: دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خبرهای خوش مسکنی رسید

بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون سپرده از محل اوراق ساخت مسکن به خریداران واحدهای تکمیل شده است (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط ویژه‌ای نیز جهت زوجین تعر

خبرهای خوش مسکنی رسید

خبرهای خوش مسکنی رسید

عبارات مهم : انتقال

بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون سپرده از محل اوراق ساخت مسکن به خریداران واحدهای تکمیل شده است (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط خاص ای نیز جهت زوجین تعریف کرد.

به گزارش تسنیم ؛ بر اساس ضوابط تازه وضع شده است به وسیله بانک مسکن، امکان تقسیط تسهیلات ساخت پرداخت شده است به سازندگان در قالب قرارداد «مشارکت مدنی» به خریداران واحدهایی که با این تسهیلات (بدون سپرده و از محل اوراق) ساخته شده است اند، تسهیل شده است است.

خبرهای خوش مسکنی رسید

سقف تسهیلات قابل انتقال به خریدار در حالت انفرادی جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران 60 میلیون تومان، جهت مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 50 میلیون تومان و جهت سایر مناطق شهری و خارج از محدوده خدمات شهری نیز 40 میلیون تومان است.

اگر چه سقف تسهیلات قابل انتقال به خریدار در قالب فروش اقساطی واحدهایی که به صورت همکاری مدنی ساخته شده، نسبت به سال قبل تغییری نکرده هست، ولی از ابتدای تابستان امسال مقرر شده است خریداران در پایتخت کشور عزیزمان ایران تنها به ازای 20 میلیون تومان از کل تسهیلات 60 میلیون تومانی و در مراکز استان و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت نیز تنها به ازای 10 میلیون تومان از تسهیلات باید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کنند.

بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون سپرده از محل اوراق ساخت مسکن به خریداران واحدهای تکمیل شده است (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط ویژه‌ای نیز جهت زوجین تعر

به این ترتیب الباقی تسهیلات مذکور بدون هیچ قید و شرط و بدون نیاز به خرید اوراق به متقاضیان خرید واحدهای مسکونی ساخته شده است با تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن، قابل انتقال است.

این در حالی است که تا پیش از این ابلاغیه، خریداران باید به ازای کل تسهیلات انتقال یافته شده است از سازنده به آنها، اوراق مسکن خریداری می کردند و در نتیجه هزینه بیشتری بابت برخورداری از شرایط فروش اقساطی واحد مسکونی می پرداختند. مدت تقسط این تسهیلات بدون سپرده نیز طبق ضوابط موجود هشت سال است.

بانک مسکن با تکیه بر مقررات موجود از ابتدای تابستان امسال توانایی جدیدی هم جهت زوجین جوان ایجاد کرده که به واسطه آن امکان انتقال تسهیلات همکاری مدنی به زوجین خریدار واحدهای ساخته شده است به این ترتیب نیز فراهم شده است هست. پیش از این انتقال تسهیلات تنها در حالت انفرادی ممکن بود ولی از ابتدای تابستان امسال می توان تسهیلات را با سقف های بالاتری نسبت به حالت انفرادی، به زوجین انتقال داد و همان گونه که امکان استفاده از تسهیلات اوراق و تسهیلات صندوق یکم جهت زوجین روی یک منزل فراهم هست، امکان انتقال تسهیلات ساخت به زوجین در قالب قرارداد فروش اقساطی نیز فراهم شده است است.

خبرهای خوش مسکنی رسید

سقف تسهیلات زوجین از این محل نیز مشابه تسهیلات از محل اوراق مسکن تعیین شده است و در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و در نیز سایر مناطق شهری، 100، 80 و 60 میلیون تومان هست. بنابراین در پایتخت کشور عزیزمان ایران در صورتی که مانده اقساط تسهیلات ساخت یک واحد مسکونی 100 میلیون تومان باشد، امکان تقسیط آن به صورت دو فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی جهت زوجین متقاضی خرید آن واحد فراهم است.نرخ سود این مدل فروش اقساطی جهت زوجین 18 درصد و مدت باز پرداخت آن پنج سال تعیین شده است است.

اگر چه مدت باز پرداخت آن در مقایسه با تسهیلات بدون سپرده از محل اوراق هفت سال کمتر و سود آن 0.5 درصد زیاد هست، ولی با توجه به اینکه هیچ هزینه ای بابت خرید اوراق نمی پردازند و یا شرایطی نظیر رسوب بخشی از تسهیلات به صورت سپرده جهت آن در نظر گرفته نشده هست، زوجین جوانی که از عهده پرداخت اقساط این تسهیلات بر می آیند، عملا می توانند با هزینه کمتری از تسهیلات 100 میلیون تومانی استفاده کنند.

بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون سپرده از محل اوراق ساخت مسکن به خریداران واحدهای تکمیل شده است (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط ویژه‌ای نیز جهت زوجین تعر

هزینه خرید اوراق جهت تسهیلات از محل اوراق 100 میلیون تومانی در حالت عادی حدود 15 میلیون تومان است که در مدل فروش اقساطی، این هزینه به کلی از بین بردن شده است است.

واژه های کلیدی: انتقال | میلیون | تسهیلات | 100 میلیون | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs