خوب دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی

خوب: دستگاه انتظامی شناسایی استفاده پلیس آگاهی فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ادامه واردات و ارزانی تخم مرغ در بازار

واردات تخم مرغ طی روزهای گذشته شروع شده است و قیمت این محصول نیز تا حدی در بازار کم کردن یافته است به نظر می‌رسد همچنان واردات و ارزانی آن ادامه پیدا کند.

ادامه واردات و ارزانی تخم مرغ در بازار

ادامه واردات و ارزانی تخم مرغ در بازار

عبارات مهم : بازار

واردات تخم مرغ طی روزهای گذشته شروع شده است و قیمت این محصول نیز تا حدی در بازار کم کردن یافته است به نظر می رسد همچنان واردات و ارزانی آن ادامه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، طی ماه های اخیر تخم مرغ همواره جزو محصولاتی بود که بیشترین زیاد کردن قیمت را در میان دیگر محصولات کشاورزی و مواد غذایی در سبد خانوار داشت به گونه ای که طی هفته های اخیر گرانی آن شدت بیشتری گرفت تا جایی که به حدود ۲۰ هزار تومان رسید. البته وزارت کشاورزی در آخرهای آذرماه اجازه واردات این محصول را جهت تنظیم بازار آن صادر کرده بود تا به گفته حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام در صورت کم کردن نیافتن قیمت، تخم مرغ وارد شود.

ادامه واردات و ارزانی تخم مرغ در بازار

البته پیش از این علی اکبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در این باره به ایسنا گفت: مجوز واردات تخم مرغ از کشورهای متفاوت به غیر از آن هایی که با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان درگیر هستند، صادر شده است است و این مجوز تنها به اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار داده نشده و هر کسی می تواند این محصول را با تعرفه پنج درصد وارد کند.

وی با بیان اینکه تخم مرغ وارداتی باید مشابه قیمت مصوب محصول داخلی آن عرضه شود، افزود: دولت در آخرین مصوبه خود وقت ثبت سفارش تخم مرغ را تا آخر امسال و وقت واردات آن را تا آخر فروردین ماه سال آینده تمدید کرده هست. البته واردکنندگان جهت توزیع تخم مرغ باید با اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار هماهنگی های مورد نیاز را انجام دهند تا محصول آنها در شبکه توزیع تنظیم بازار عرضه شود و امروز شش کانتینر تخم مرغ وارد شده است اندازه حدود ۱۵۰ تن در بازار در حال عرضه است.

واردات تخم مرغ طی روزهای گذشته شروع شده است و قیمت این محصول نیز تا حدی در بازار کم کردن یافته است به نظر می‌رسد همچنان واردات و ارزانی آن ادامه پیدا کند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردکنندگان با هماهنگی شرکت دامپزشکی می توانند نسبت به واردات تخم مرغ اقدام کنند، عنوان کرد: تخم مرغ ترکیه ای در ابتدا مورد مخالفت شرکت دامپزشکی قرار گرفت، ولی بعد از انجام بررسی های متعدد به پاک بودن این کشور پی برد و اجازه واردات تخم مرغ از این کشور را صادر کرد و تنها واردکردن تخم مرغ از کشورهایی همچنان آلوده به این محصول هستند، ممنوع است.

مهرفرد همچنین در خصوص قیمت تخم مرغ وارداتی گفت: قیمت تخم مرغ وارداتی باید با قیمت این محصول که در داخل تولید می شود برابر باشد که جهت محصول داخلی هر شانه تخم مرغ باید به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان و هر شانه تخم مرغ شیرینگ پک (بسته بندی شده) ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان در بازار مصرف فروخته شود.

به گزارش ایسنا، بعد از توزیع تخم مرغ وارداتی در بازار شاهد کم کردن نسبی قیمت این محصول بوده ایم به گونه ای که براساس آمارهای رسمی موجود از فردای عرضه تخم مرغ وارداتی (پنجم مردادماه) قیمت این محصول در مراکز عرضه کننده آن به صورت عمده فروشی نیز با کم کردن نسبی مواجه بوده است.

ادامه واردات و ارزانی تخم مرغ در بازار

واژه های کلیدی: بازار | محصول | واردات | محصولات | وارداتی | کشاورزی | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs